شناسایی طرح ها و فرصتهای دارای اولویت در استان قدم اول در فرآیند جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است

شناسایی طرح ها و فرصتهای دارای اولویت در استان قدم اول در فرآیند جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است
چهاردهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در روز شنبه با حضور مدیران اجرایی مدعو و با ریاست فیض اللهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.
در چهاردهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری بیان داشت: قدم اول در فرآیند جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، شناسایی طرح ها و فرصتهای دارای اولویت در استان است اما صرفاً با یک عنوان پیشنهادی امکان جذب سرمایه گذار وجود ندارد، بلکه باید اطلاعات اولیه در خصوص طرح و در قالب فرم دو برگه ای خلاصه اطلاعات (Summary sheet) به همراه اطلاعات مختصر مالی و موقعیت سنجی برای هر پروژه وجود داشته باشد تا امکان معرفی کامل طرح به سرمایه گذار از جمله سرمایه مورد نیاز، مکان اجرا و مجوزهای مورد نیاز وجود داشته باشد. 

نماینده وزیر اقتصاد در استان با اشاره به تأکید استاندار ایلام و رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری مبنی بر صدور مجوز بی نام برای پروژه های سرمایه گذاری اظهار کرد: به منظور تسریع در فرآیند سرمایه گذاری با توجه به تجارب موفق دیگر استان ها در این زمینه، بر صدور مجوز بی نام برای پروژه های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین مجوزهای تأمین آب، برق و ... تأکید شده است. 

نعمتی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری نیز تصریح کرد: طی جلسات سرمایه گذاری مقرر شده بود نسبت به شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری به تفکیک شهرستانهای استان و بهره گیری از ظرفیت های سرمایه گذاران بومی هر منطقه اقدام شود ولی متأسفانه تنها به اعلام عنوان پروژه اکتفا شده بود، در حالیکه هر فرصت سرمایه گذاری باید دارای خلاصه مطالعات و جدول مالی باشد. 

نعمتی افزود: دستگاه های تخصصی صادرکننده مجوز برای پروژه های سرمایه گذاری کوچک و متوسط مجوز بی نام مشروط صادر نمایند به این ترتیب که با اخذ استعلامات لازم، تعیین مکان دقیق هر پروژه، UTM طرح نسبت به صدور موافقت نامه بدون نام متقاضی و مجوزهای مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام نمایند و در صورت واگذاری طرح به سرمایه گذار، هزینه های انجام شده برای صدور مجوز و استعلام از متقاضی و مجری طرح دریافت گردد. 

آخی زاد معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی نیز با اشاره به ضرورت مطالعات توجیهی و فنی برای طرح های سرمایه گذاری، گفت: جدول مالی هر طرح به منظور ارائه به سرمایه گذار باید در بازه های زمانی ۶ ماهه به روز رسانی گردد.
۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی