‍ در چهارمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری تشریح شد؛

شناسایی و معرفی فرصت ها و طرح های سرمایه گذاری

شناسایی و معرفی فرصت ها و طرح های سرمایه گذاری
چهارمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری در سال 1398 با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و به ریاست علی آخی زاد معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام و به منظور تشریح روند شناسایی و معرفی فرصت ها و طرح های سرمایه گذاری و تأکید بر پیگیری مصوبات جلسه پایش محیط کسب و کار برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، چهارمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری در سال 1398 با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و به ریاست علی آخی زاد معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام و به منظور تشریح روند شناسایی و معرفی فرصت ها و طرح های سرمایه گذاری و تأکید بر پیگیری مصوبات جلسه پایش محیط کسب و کار  برگزار شد .
 
🔸علی آخی زاد با بیان اهمیت موضوع سرمایه گذاری و  تشریح مرکز ملی پالایش محیط کسب و کار و سامانه های این مرکز که به همت وزارت امور اقتصادی و دارایی به جهت تسهیل و تسریع در حوزه کسب و کار طراحی و راه اندازی شده است پرداخت . 
 
🔸وی افزود:در ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه های اجرایی بررسی عملکرد این سامانه ها توسط دستگاه های اجرایی به عنوان شاخص ارزیابی مورد بررسی قرار می گیرد، لذ دستگاه هایی که تا کنون نسبت به معرفی نماینده تام الاختیار خود اقدام ننموده اند ، جهت دریافت نام کاربری و پسورد ورود به سامانه های ذکر شده ، نماینده مورد نظر خود را به مرکز خدمات سرمایه گذاری معرفی نمایند . 
 
🔸معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی  در ادامه به رتبه استان ایلام در شاخص های محیط کسب و کار اشاره کرد و گفت:  دستگاه های اجرایی در حوزه کاری خود تمام تلاش خود را در جهت بهبود شاخص های محیط کسب و کار که موجب جذب سرمایه گذار به استان و کشور خواهد شد انجام دهند . 
 
🔸آخی زاد همچنین به معرفی سامانه سام که قسمتی از آن راه اندازی شده و بزودی دستگاه های مرتبط فقط از طریق این سامانه قادر به صدور مجوزهای لازم در حوزه کسب و کار خواهند بود اشاره کرد.
 
 وی با انتقاد  از تأخیر در اجرای مصوبات صادره جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و عدم تحرک و همکاری دستگاه های اجرایی استان،  انتظارات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان از دستگاه های عضو مرکز خدمات را تشریح و اقدام و تلاش مجدانه را خواستار شد.
 
🔸 در این نشست تأکید شد نمایندگان دستگاه های عضو مرکز خدمات موارد ذکر شده را از مدیران دستگاه های متبوع خود را پیگیری و مطالبه نمایند ، چرا که در جلسات آتی مدیران با استاندار ، دستگاه های بی انگیزه و کم تحرک معرفی خواهند شد . 
 
🔸 آخی زاد در ادامه از کلیه دستگاه های عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری خواست نسبت به تهیه و اعلام  قوانین مخل کسب و کار با ذکر عنوان ماده قانونی و توضیحات کافی و پیشنهادات لازم اقدام نمایند . 
 
🔸وی در ادامه از دستگاه های خدمات رسان ( برق ، آب ، گاز ، مخابرات و ...)خواست،  برای کلیه شهرستان های استان ، ظرفیت ها و توان خدمات رسانی  را به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام نموده و نهایت همکاری را با سرمایه گذاران داشته باشند . 
 
🔸در ادامه کاظمی سرپرست گروه سرمایه گذاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به تشریح و تفهیم روند شناسایی و معرفی طرح های سرمایه گذاری و مکاتبات متعددی که در این زمینه با دستگاه های عضو صورت گرفته اشاره نمود و تأکید کرد : معرفی طرح های سرمایه گذاری مطابق شیوه نامه و دستورالعمل های مرکز خدمات صورت گیرد . 
 
🔸وی با تشکر از همکاری اداره کل آب منطقه ای ، در مورد دو طرح معرفی شده خواسته شد نسبت به بروز رسانی اطلاعات و تکمیل اطلاعات طرح های معرفی شده اقدام و به مرکز خدمات ارسال نمایند . 
 
🔸در ادامه نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری سئوالات و مشکلات دستگاه متبوع خود در زمینه سرمایه گذاری و سایر موارد مرتبط و همچنین مباحث تخصصی خود را بیان و مطالب مطرح شده ، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۵
روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی