» فرصتهای سرمایه گذاری » شهرکهای صنعتی استان ایلام

شهرکهای صنعتی استان ایلام

شهرک های صنعتی استان ایلام

 

شهرک های صنعتی بدلیل تمرکز کلیه امکانات زیر بنایی و زیر ساختی لازم جهت انجام فعالیت های تولیدی همواره مورد استقبال صنعتگران و سرمایه گذاران بوده است .  شهرک های صنعتی استان ایلام نیز از قاعده فوق مستثنی نبوده و همواره بعنوان یکی ازمکان های مستعد سرمایه گذاری به شمارمی آید.  استان ایلام با دارا بودن 7 شهرک صنعتی فعال و یک ناحیه صنعتی (شباب ) در شهرستانهای ایلام ، دهلران ، مهران ، سرابله ، ایوان ، دره شهر ، آبدانان و شباب جمعا" به مساحت 700 هکتار آماده واگذاری زمین به صنعتگران و فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در استان خواهد بود .

بطور کلی مزایایی که شهرک های صنعتی استان نسبت به سایر مکان ها جهت سرمایه گذاری و فعالیت تولیدی دارند عبارتند از :

1-    عدم نیاز به دریافت مجوزهای جداگانه از ادارات مختلف

2-    مستثنی بودن از قانون شهرداریها

3-    پرداخت نقد و اقساط هزینه های انتفاع از تاسیسات

4-    صدور رایگان و در اسرع وقت مجوزهای ساخت و ساز و پایان کار

5-    واگذاری اداره شهرک صنعتی به هیات امنای صاحبان صنایع

6-    امکان اجاره سالنهای آماده برای تسریع در بهره برداری از واحد تولیدی

7-    کاهش هزینه های سرمایه گذاری بدلیل استفاده از خدمات مشترک سازماندهی شده توسط شهرک های صنعتی از جمله آب ، برق ، تلفن ، گاز و تصفیه خانه فاضلاب .

 

 

شهرک صنعتی ایلام :

زمین شهرک صنعتی ایلام به گستره 8/73 هکتار دارای امکاناتی از قبیل آب ، برق ، تلفن ، پوشش تلفن همراه ، فضای سبز ، روشنایی معابر ، شبکه فاضلاب و شبکه فیبر نوری جهت اتصال به اینترنت می باشد .

 

شهرک صنعتی دهلران :

وسعت این شهرک صنعتی 4/152 هکتار بوده که زمین قابل واگذاری آن به صنعتگران 84/43 هکتار می باشد امکانات موجود در این شهرک شامل آب ، برق ، تلفن ، فضای سبز ، روشنایی معابراست .

 

شهرک صنعتی دره شهر:    

این شهرک صنعتی با دارا بودن وسعتی معادل 25/52 هکتار ، آماده واگذاری 37/35 هکتار زمین به صنعتگران و سرمایه گذاران علاقمند خواهد بود از امکانات این شهرک می توان به آب ( منبع ذخیره آب ، چاه آب ، شبکه داخلی و خط انتقال ) و برق ( شبکه داخلی ، ترانس و خط انتقال ) ، آسفالت ورودی شهرک و زیر سازی جاده های داخل شهرک اشاره کرد .

 

شهرک صنعتی ایوان :

شهرک صنعتی ایوان با دارا بودن 5/53 هکتار زمین قابل واگذاری از وسعت 5/80 هکتاری خود دارای امکاناتی از قبیل چاه آب ، شبکه انتقال آب به طول 3/4 کیلومتر و خط انتقال آب به طول 5/2 کیلومتر و نیز خط انتقال برق 20 کیلو وات دو مداره به طول 5/11 کیلومتر و نیز جاده دسترسی و جدول گذاری داخل شهرک ، پذیرای سرمایه گذاران و صنعتگران خواهد بود .

 

شهرک صنعتی مهران :

در این شهرک صنعتی با وسعت 100 هکتار ، در حال حاضر 73 هکتار زمین صنعتی قابل واگذاری وجود دارد و از مهمترین امکانات این شهرک می توان به آب ، برق ، جاده دسترسی ، فضای سبز مناسب و شبکه روشنایی معابر اشاره کرد .

 

شهرک صنعتی آبدانان :

وسعت این شهرک معادل 4/48 هکتار می باشد که زمین قابل واگذاری آن 72/31 هکتار خواهد بود . امکانات فعلی ایجاد شده در این شهرک شامل آب ، برق ، جاده دسترسی مناسب و اجرای جدول گذاری می باشد .

 

شهرک صنعتی سرابله :

وسعت این شهرک صنعتی 17 هکتار می باشد که 11 هکتار آن در حال حاضر آماده واگذاری است . امکانات فعلی ایجاد شده در این شهرک شامل آب ، برق ،فضای سبز مناسب ، جاده دسترسی و جدول گذاری می باشد .

آدرس محل استقرار شهرک های صنعتی استان ، وسعت ، زمین واگذار شده و نیز زمین قابل واگذاری تا سال 1386 در جدول زیر آمده است .

 

محل استقرار شهرک های صنعتی استان و زمین قابل واگذاری

 

شهرک صنعتی

وسعت

 ( هکتار )

زمین واگذار شده

 (هکتار )

زمین قابل واگذاری

 ( هکتار )

آدرس محل استقرار

دهلران

152/4

28/16

43/84

کیلومتر 8 جاده دهلران – اندیمشک

دره شهر

52/25

5/1

35/37

کیلومتر 11 جاده پلدختر – دره شهر

ایوان

80/5

16

53/5

کیلومتر 5/11 جاده ایوان – اسلام آباد

مهران

100

13/3

73

کیلومتر 13 جاده مهران – دهلران

آبدانان

48/4

1/6

31/72

کیلومتر 19 جاده آبدانان – مورموری

سرابله

17

2/4

11

کیلومتر 6 جاده سرابله – کرمانشاه

ایلام

110

59/53

14/27

کیلومتر 15 جاده ایلام – ایوان

 

ماخذ : شرکت شهرک های صنعتی ایلام

 

لینک ها

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی